3. turnaj - Rumburk - hřiště u ZŠ U Nemocnice

10. září 2022

V sobotu 10. září vyvrcholil 10. ročník Letní streetballové ligy Šluknovska turnajem v Rumburku, který se konal již po 23. na venkovním hřišti ZŠ U nemocnice a přihlásilo se do něj bezmála sedmdesát hráčů a hráček, soutěžících ve 4 kategoriích, a to v kategorii smíšených družstev do 13 let, do 19 let, kategorii žen 16+ a mužů 19+. Třetí turnaj LSLŠ 2022 se nesl v příjemně poklidném duchu dostatku a rovnováhy. Ráno nás potěšila modrá obloha, která s občasnými mraky vydržela bez deště až do uzamčení brány při odjezdu posledních organizátorů. O skvělou atmosféru na svém “domácím” hřišti se postaral bezkonkurenční moderátor a dlouholetý člen týmu “Trenéři” Milan Polívka a také kluci s chutným občerstvením. Zaregistrovaní účastníci dostali tričko s logem Letní streetballové ligy Šluknovska 2022 a vítězové jednotlivých kategorií, soutěžích ve střelbě zpoza tříbodového oblouku, čáry trestného hodu i ve smečování, obdrželi věcné ceny. Po výsledcích třetího turnaje došlo k vyhlášení konečného pořadí v umístění desátého ročníku LSLŠ. Děkujeme všem zúčastněným týmům, hráčům, rodičům, divákům, ZŠ U Nemocnice, organizátorům této akce a také sponzorům.


2. turnaj - Varnsdorf - sportovní hala

20. srpna 2022

V sobotu 20. srpna zaplavilo moře basketbalistů varnsdorfskou sportovní halu, aby si zde zahráli streetballový turnaj, který se měl původně konat na hřišti pod sokolovnou. Deštivé počasí paradoxně nebylo největší výzvou organizátorů, ale doposud rekordní počet přihlášených týmů. Z třiatřiceti družstev se třiadvacet zaregistrovalo v mládežnických kategoriích a to převážně díky zájmu o turnaj u týmů basketbalových klubů Děčína a Vyšehradu, které se ve Varnsdorfu a Jiřetíně pod Jedlovou připravují na nadcházející sezónu. Po poněkud náročnějším rozlosování se před desátou hodinou začala hrát první utkání, která v průběhu dne přerušila pouze soutěž ve střelbě zpoza tříbodového oblouku, kterou vyhrál Matyáš Svatek a čáry trestného hodu, v té zvítězil Petr Ekrt. Samotné vyhlášení výsledků a odměnění účastníků proběhlo po čtvrté hodině odpolední, kdy se nachýlil konec jedinečné příležitosti užít si nádhernou sportovní atmosféru, porovnat basketbalové dovednosti s vrstevníky, sdílet své zkušenosti a společné emoce z milované hry. Velké poděkování patří všem zúčastněným a obzvlášť organizačnímu týmu, který odvedl skvělou práci. Děkujeme také za perfektně připravenou sportovní halu a samozřejmě našim sponzorům a partnerům.
Poslední turnaj desátého ročníku se odehraje v Rumburku 10. září ve sportovním areálu ZŠ U Nemocnice, kam vás srdečně zveme a těšíme se na setkání.


1. turnaj - Varnsdorf - Pivovar Kocour

16. července 2022

Do třetice 3 na 3 v pivovaru Kocour Varnsdorf a opět s rekordní účastí hráčů i diváků - Lepší oslavu 10. narozenin Schrodingerova institutu si basketbalová akademie nemohla přát.

Zahájení 10. ročníku Letní streetballové ligy Šluknovska v areálu pivovaru Kocour byla “jedna velká jízda 3x3”. Skvělé zázemí a nově připravené tři kurty, na kterých bezmála třicet týmů s mezinárodní účastí odehrálo přes padesát utkání v šesti kategoriích, skýtaly nadmíru zábavy, emocí, adrenalinu a radosti, už od ranních hodin. Průběh turnaje nevykolejila ani dešťová přeháňka a několik karambolů na hřišti. Obě otevřené soutěže ve střelbě zpoza tříbodového oblouku a čáry trestného hodu vyhrála Zuzka Poživilová a těsně před vyhlášením výsledků, gratuloval “kocour Erwin” čerstvým novomanželům procházejících špalírem tleskajících streetballistů. Speciální poděkování patří panu Josefu Šustovi, jeho týmu z pivovaru Kocour a zároveň i všem členům organizačního týmu LSLŠ. Výsledné umístění v turnaji, ale i další informace o Letní streetballové lize Šluknovska, včetně významných partnerů, naleznete tady.

Pomyslná laťka pro další dva turnaje 10. ročníku LSLŠ je nastavena vysoko a už teď se těšíme na 20. srpen, kdy proběhne street na hřišti “pod Sokolovnou”, Určitě doražte a vychutnejte si nejen nezapomenutelnou atmosféru basketbalu pod otevřeným nebem, ale i progresivní kulinářské umění “sport-gastro” kluků z FitMeal.